Reservdelar för Graco Fusion MP

Reservdelar till din sprutpistol

Leta efter dina referens-/artikelnummer i denna PDF och titta sedan efter rätt del i tabellen här nedanför. Om du inte hittar din del, tveka inte att slå oss en signal. Vi hjälper dig gärna!

Ref.noParts IDDescription
1248002Handle
215B208Plug Air Valve
315C374ACTUATOR; safety
415C390BUSHING, safety
5203953Screw; 10-24 x 3/8 in. (10 mm)
6192272PIN
7Housing fluid
8118145SPRING, purge rod
915C375AIR GAP
1015C373GAP, rear
1115B215RING, lock
12246012MANIFOLD, fluid, 2-hose; includes 12a-12g
12249523MANIFOLD, fluid, 4-hose; includes 12a, 12b, 12d-12g, 50
12aManifold
12b246356Valve, fluid
12c100139Plug, pipe; 1/8-27 npt
12d15B221Bolt; 5/16-24
12e117634Swivel, B side; 1/8 npt(m) x no. 6 JIC (f) ; for 2-hose manifold
12e117634Swivel, B side; 1/8 npt(m) x no. 6 JIC (f) ; for 4-hose manifold
12f117635Swivel, A side; 1/8 npt(m) x no. 5 JIC (f) ; for 2-hose manifold
12f117635Swivel, A side; 1/8 npt(m) x no. 5 JIC (f) ; for 4-hose manifold
12g15B993SPRING, ring, lock
1315B209TRIGGER
14248136O-RING, rod stop; package of 6
1515C372STOP, purge rod
16248136O-RING, piston; package of 6
17118144SPRING, piston safety lock
18248095O-RING, purge rod; package of 6
19248096O-RING, piston shaft; package of 6
20248138O-RING, housing, small; packe of 6
21248132O-RING, housing, large; packe of 6
22119626MUFFLER
2315C378NUT, rod seal, rear
24246354O-RING; package of 6
2515C377NUT, mix module
26117485SPRING, air valve
2715B202SPOOL, air valve
Ref.noParts IDDescription
2815C376RETAINER, CeramTip
29100721PLUG, pipe; 1/4-18 npt
30117509QUICK-DISCONNECT, male, air; 1 1/4 npt(m)
31248001ROD, purge; includes 1 of item 18
3215C371PISTON
34117661VISE, pin; dual reversible chucks
35116550RING, retaining
36246731VALVE, check, A side; includes 34a–36g
36246352VALVE, check, B side; includes 34a–36g
36aHousing
36b15B214SCREW; 5/16-18 x 1/2 in. (13 mm)
36c104396BALL; carbide
36dScreen
36e117490Spring
36f248129O-RING, check valve face; package of 6
36g248129O-RING, check valve housing; package of 6
37222385TAG, warning; not shown
39MODULE, mix, round, standard
MODULE, mix, flat, standard
MODULE, mix, round, direct impingement
MODULE, mix, flat, direct impingement
40CeramTip
4415C382VALVE, cleanoff air
46248003SEAL KIT, purge rod; includes 4 seals
48117510COUPLER, air line
4915B772HOSE, air; 1 /4 npsm (fbe); 18 in (0.46 m)
50112307ELBOW, street;1/8 npt (m x f)
5115B565VALVE, ball; 1/4 npt (m x f)
5215B817MANIFOLD, gun flush
53117642NUT DRIVER, hex; 5/16
54118575SCREWDRIVER; 1/8 blade
55197979COVER, gun; not shown
5615C480WASHER, wave
57118665LUBRICANT, Fusion Gun; 4 oz (113 gram)
5815D235SIGN, instruction
5915D329STOP, rod
60115452RING, retaining

Reservdelar för Graco och Gusmer polyuretan maskiner

Behöver ni reservdelar för era polyurea- och polyuretan-maskiner eller sprutpistoler?


På Eduparts erbjuder vi reservdelar till Gracos polyuretanmaskiner, så väl som för äldre Gusmermaskiner. Vi lagerhåller i stort sett alla reservdelar till maskiner och pistoler, vi har även ett stort lager med slang.

Om du vet namn och artikelnummer eller modell på din sprutpistol för polyuretan eller polyurea-maskin, och var i konstruktionen som reservdelen sitter, kan du smidigt hitta den du söker i listan här nedan. Vi erbjuder även reservdelar till Meyers lösullsmaskiner.

Hittar du inte det du söker? Eller vill du ha ett gott råd eller två? Du är alltid välkommen att ringa eller kontakta oss på Eduparts!

Liknande produkter

Offertförfrågan

Vill du lämna en offertförfrågan?

Produktkategori

Önskade produkter

Meddelande